Haris Alexiou Community
Αύγουστος 29, 2014, 10:20:35 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Καλοκαιρινή περιοδεία 2014!!! Χάρις Αλεξίου-Τάνια Τσανακλίδου, «Nouveau Sextet» & φίλoι: 8 Σεπτεμβρίου,Θεσσαλονίκη, Θέατρο Δάσους!!!

Αρχική   Βοήθεια Αναζήτηση Ημερολόγιο Σύνδεση Εγγραφή  
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εντυπωσεις απο την πρεμιερα στο Μεγαρο Μουσικης Θεσσαλονικης..  (Αναγνώστηκε 3119 φορές)
katia
Full Member
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Απρίλιος 16, 2010, 04:11:11 μμ »

Ηταν μια πολυ ξεχωριστη βραδια και αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν οσοι ηταν εκει το μεγαρο σε χωριτηκοτητα ηταν 1400 ατομα kai γεμισε πληρως η χαρουλα εκθαμποτικη η σκηνικη της παρουσια μοναδικη πολυ κεφατη  ερμηνευσε τραγουδια απο το νεο δικσκο της και απο τα παλια αγαπημενα κομματια μας η παρασταση ξεκινησε αντι στη εννια που ηταν προγραμματισμενο μιση ωρα αργοτερα και τελειωσε στις δωδεκα....
εκει ηταν ο σταματης κραουνακης και καποιοι αλλοι απο την tv μακεδονια  ,και tv100
Hταν μια καταπληκτικη βραδια τραγουδισαμε,γελασαμε με την ψυχη μας ....
καποια στιγμη  τελειωνοντας το τραγουδι της η χαρουλα μας  λεει
"αλλοι γεννηθηκατε στην μικρασιατικη καταστροφη,αλλοι αργοτερα αλλοι τωρα πως να τα μαζεψω ολα για να στε ευχαριστημενοι ? Cheesy Winkθα σας τραγουδησω οτι 8ελω (γελωντας) Cheesy Cheesy
τι να πρωτοθυμηθω απο τη χθεσινη βραδια ......

ΝΑ περασετε καλα παιδια οσοι πατε στις επομενες παραστασεις τις χαρουλας μας!!!!!
Καταγράφηκε
konti
Senior Member

« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 16, 2010, 04:16:01 μμ »

Αχ τι ωραία.... Smiley
Καταγράφηκε
Aria
Hero Member

Ποιός ξέρει άραγε ποιοι ζουν ακόμα...

« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 16, 2010, 04:30:32 μμ »

Τελεια!!!
Εγω θα παω απόψε. οπότε εντυπώσεις αύριο!
Καταγράφηκε

Μ'αρέσουν κάτι βλέματα, που πάλεψαν με θέματα, αγάπη, λησμονιά και προδοσία...
konti
Senior Member

« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 17, 2010, 06:36:32 μμ »

Λοιπόν εγώ πέρασα πάρα πολύ ωραία στο Μέγαρο.Η Χαρούλα φανταστική,πολύ καλή φωνητικά.Είχε επικοινωνία με το κοινό και καταπληκτικό χιούμορ.Τα τραγούδια που είπε πάνω-κάτω ήταν τα ίδια μ΄αυτά που είπε στο Παλλάς.
Καταγράφηκε
eleousa
Hero Member

F(X)= πάθος + μουσική= !!!

« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 17, 2010, 06:38:10 μμ »

Ποιες ήταν οι διαφορές δηλαδή?
Καταγράφηκε

Τ'αστέρια θέλουνε μόνο τους ευτυχισμένους, γι’ αυτό λάμπουν...
konti
Senior Member

« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 17, 2010, 07:04:45 μμ »

Χθες είπε ένα απόσπασμα από την οδό Αριστοτέλους ακουμπισμένη στο πιάνο όπου πριν αρχίσει είπιε μια γουλιά από ένα ποτήρι που βρισκόταν στο πιάνο.Δεν είπε το Έφυγα, είπε το Η αγάπη είναι ζάλη.Και δεν είπε το Αερικό και τις 13 φωτιές.
Καταγράφηκε
katia
Full Member

« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 17, 2010, 08:11:45 μμ »

αμα βρω εισητηριο 8α  παω για αλλη μια παρασταση 22 η 23 /4 !!! εχουμε τελικα πολυ τρελα με την χαρουλα ......χαρουλα ειναι μονο μια Wink Wink Wink Wink
Καταγράφηκε
FLORA
Hero Member

Χαρούλα,σ΄ευχαριστώ που ομορφαίνεις την ζωή μου

« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 18, 2010, 08:48:53 πμ »

Χθες η Χαρούλα μας χάρισε μια μοναδική μουσική βραδιά!!!!!!!!! Smiley Smiley Smiley
Τραγούδησε με πάθος,με ψυχή,φωνητικά ήταν στα καλύτερα της,
έγινε ένα με το κοινό, τ'οποίο ήταν πολύ θερμό και της έδειξε την αγάπη του!!!!!!! Smiley Smiley Smiley
Ένα μεγάλο ευχαριστώ Χαρούλα για την μαγική νύχτα που μας πρόσφερες.............!!!!!!!!!!!!! Smiley Smiley Smiley
Μπράβοοοοοοο..........!!!!!!!!!!!!για ό,τι μ'έκανες να νιώσω.........χαρά,συγκίνηση,ευτυχία,περηφάνια που είσαι το σημείο αναφοράς μου στο ελληνικό τραγούδι!!!!!!! Wink Wink Wink
Είσαι μοναδική...........!!!!!!!!!!! Kiss Kiss Kiss
Καταγράφηκε

Οι δικοί μου ξένοι,οι πιο μακρινοί,είναι αυτοί που ζουν κοντά μου
Pavlos
Hero Member

να κρατηθούμε μέσα στη φυγή..

« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 18, 2010, 12:24:29 μμ »

Πήγα την Παρασκευή στην παράσταση της Χαρούλας στο Μέγαρο. Ουσιαστικά δεν υπήρχαν διαφορές από την Αθήνα, έλεγε όμως την "Ελένη", που δεν είχε ενταχθεί στο Παλλάς, όταν πήγα εγώ. Και την έλεγε εξαιρετικά! Εκτός προγράμματος οι Φωτιές, μισή "Κοίτα μια νύχτα" και η "Κρυμμένη αγάπη". Έλεγε και τα Κουμπάκια. Φωνητικά ηταν καλή, την τελευταία φορά στο Παλλάς μου άρεσε περισσότερο βέβαια.

Το Μέγαρο Μουσικής έχει εξαιρετικό ήχο, θεωρώ καλύτερο από του Παλλάς, οπότε οι συνθήκες, για να απολαύσεις τη Χαρούλα ήταν ιδανικές.. Συγκινήθηκα πολύ στην Οδό Αριστοτέλους (όσες φορές και να το ακούσεις αυτό το τραγούδι, δεν παλιώνει), στο Φεύγω και μη με περιμένεις, ενώ ήταν εξαιρετική στο Φτάνει-φτάνει, της πήγαινε απόλυτα ο τόνος του τραγουδιού και το κατευχαριστήθηκα! Το σόλο του Γκιουλετζή στο "Όλα γυρίζουν" ήταν πραγματικά απογειωτικό, ενώ στο all time classic Πάτωμα ήταν επίσης δυνατή στιγμή. Έπληξα στη Ζήλεια, τους Φίλους χαράματα και το Απόψε θέλω να πιω, άσε που τα δύο τελευταία δεν της έβγαιναν ωραία φωνητικά.

Κάποια στιγμή, στην εισαγωγή του "Έλα μαζί μου" άρχισε να μας λέει: "Πλάκα, αρχές δεκαετίας του '80, μπουάτ με τη Δήμητρα Γαλάνη.. Ήμασταν πάνω στη σκηνή και τραγουδούσαμε με δυο κιθάρες μόνο αυτά τα όμορφα τραγούδια.. Τι ωραίες εποχές.. Και ήμασταν και οι δύο.. (σωπαίνει για λίγα δευτερόλεπτα) τόσο αδύνατες!!"  Grin Grin Και ξεσπάσαμε όλοι σε γέλια! Το κοινό ήταν ιδιαίτερα θερμό, συμμετείχε στα τραγούδια και είχε παλμό, πράγμα πολύ θετικό.

Σούμα: Ίσως δεν υπήρχε κάποιο "πικ", που να με απογειώσει, αλλά υπήρχαν τα γνώριμα και σημαίνοντα στοιχεία της Αλεξίου. Ήταν για άλλη μια φορά η Χαρούλα που αγαπάω, σε μια καλή μέρα, γέμισε την αίθουσα με το συναίσθημα και τη φωνή της και καταχειροκροτήθηκε.

ΥΓ: Από ό,τι είδα, στο τέλος δεχόταν ελάχιστο κόσμο. Εμείς φύγαμε, πήγαμε για ένα ποτό σε ένα μαγαζί, όπου πετύχαμε το Σταμ! Του ρίξαμε ένα φιλί μόλις τον είδαμε, ήρθε, μας χαιρέτησε και κάθησε στο δίπλα τραπέζι. Αυτήν την περίοδο είναι στη Θεσσαλονίκη για τους Αχαρνής που θα ανεβάσει το καλοκαίρι το ΚΘΒΕ.
Καταγράφηκε

"Κι εμείς όμως ξέρουμε πάντα
να βάζουμε φωτιά στην καρδιά μας!"
xamilo
Newbie
*

« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 18, 2010, 06:40:04 μμ »

Παύλο, μιας και πήγες και στο Παλλάς και στο Μέγαρο, ο κόσμος πώς ήταν στις εκδηλώσεις του στη Θεσσαλονίκη σε σχέση με την Αθήνα? Στις εκδηλώσεις του, στο χειροκρότημα στο τέλος της παράστασης..
Καταγράφηκε
aretw
Mod
Hero Member

Δίχως καβάτζα καμιά.

« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 19, 2010, 12:37:03 μμ »

Εμείς φύγαμε, πήγαμε για ένα ποτό σε ένα μαγαζί, όπου πετύχαμε το Σταμ! Του ρίξαμε ένα φιλί μόλις τον είδαμε, ήρθε, μας χαιρέτησε και κάθησε στο δίπλα τραπέζι.

Τι τα λες αυτά; Δεν ξέρεις ότι μερικοί/μερικές θα έχουν πρόβλημα?! lol
Καταγράφηκε

"...Εκείνοι που με λιθοβόλησαν δε ζούνε πια. Με τις πέτρες τους έχτισα μια κρήνη..."
Stevi
Hero Member

« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 19, 2010, 04:10:07 μμ »

μμμμμ  Cool
Καταγράφηκε

"Μοιραία η τρυφερότητα / μας έκανε ανθρώπους."
mats
Hero Member

« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 19, 2010, 10:50:57 μμ »

Στέβη, εμείς στο ύψος μας, κυρίες....

κάπνιζαν σ' εκείνο το μπαρ, ε?  Angry
Καταγράφηκε
Pavlos
Hero Member

να κρατηθούμε μέσα στη φυγή..

« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 20, 2010, 01:16:41 πμ »

Παύλο, μιας και πήγες και στο Παλλάς και στο Μέγαρο, ο κόσμος πώς ήταν στις εκδηλώσεις του στη Θεσσαλονίκη σε σχέση με την Αθήνα? Στις εκδηλώσεις του, στο χειροκρότημα στο τέλος της παράστασης..

Θα έλεγα ότι ήταν ελαφρώς πιο θερμός στη Θεσσαλονίκη.. Ειδικά η απαίτηση για encore ήταν πολύ έντονη, με το ρυθμικό χειροκρότημα.. Κατά τ'άλλα και οι δύο χώροι είναι αποστειρωμένοι, ουσιώδεις διαφορές στις εκδηλώσεις του κόσμου δε θα μπορούσαν να υπάρξουν. Και βέβαια τόσο στην Αθήνα, όσο και στη Θεσσαλονίκη υπήρχαν αυτοί οι απαίδευτοι άνθρωποι που έφευγαν πριν ανάψουν τα φώτα.  Angry

Εμείς φύγαμε, πήγαμε για ένα ποτό σε ένα μαγαζί, όπου πετύχαμε το Σταμ! Του ρίξαμε ένα φιλί μόλις τον είδαμε, ήρθε, μας χαιρέτησε και κάθησε στο δίπλα τραπέζι.

Αρετή μου, το ξέρω, έχω και έναν επιπλέον λόγο να τα πω..!!  Grin

Στέβη, Μαρία, κάπου σας χάνω..!
Καταγράφηκε

"Κι εμείς όμως ξέρουμε πάντα
να βάζουμε φωτιά στην καρδιά μας!"
Giwrgos
Hero Member

« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 20, 2010, 11:09:25 πμ »

Έχει και εδώ ρεπορτάζ απο τη πρεμιέρα της Χαρούλας στο ΜΜΘ.

http://www.musiccorner.gr/?p=4175
Καταγράφηκε

Είχες πάντα ένα ελάττωμα,
πόρτες άνοιγες στο πάτωμα !
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: